Co ten wyraźny sygnał kupna dla Bitcoinu oznacza dla inwestorów

W ciągu ostatniego tygodnia, Bitcoin przetestował zakres 14.000 dolarów dwukrotnie i nadal utrzymuje wyższą pozycję powyżej 13.500 dolarów. Podczas gdy rynek pozostaje coraz bardziej zmienny w odniesieniu do zewnętrznych wydarzeń geopolitycznych, przeanalizowaliśmy niektóre z kluczowych sygnałów Bitcoin, które miały miejsce w ciągu października i ostatniego tygodnia.

Podczas gdy trudno jest określić pewny trend dla każdego składnika aktywów w tej chwili (czy to tradycyjne akcje lub krypto), Bitcoin Storm był żarliwie byczy niezależnie od czynników zewnętrznych.

Październikowy blues? Bardziej jak październikowe hity!

Według ostatniego raportu Coinmetrics, październik BTC był pamiętny z innych powodów, również innych niż 14.000 dolarów retest. Jak widać na powyższym wykresie, październik zaowocował 30-procentowym wzrostem Bitcoina, który jest tylko o jeden procent niższy od średniej miesięcznych zwrotów z 31% w ciągu ostatniego półrocza.

Miesiąc ten wykazał również najwyższą aprecjację ceny Bitcoinu w ciągu miesiąca, z z zyskiem 3194 dolarów. Jedynym miesiącem w ciągu ostatnich 5 lat, który przekroczył tę liczbę, był oczywiście miesiąc grudnia 2017 roku.

Kluczowym wnioskiem z raportu jest jednak fakt, że powyższa aprecjacja nastąpiła przy stosunkowo niskich poziomach zrealizowanej zmienności. Wspomniany raport,

„Mimo, że 30-dniowa średnia krocząca ostatnio wzrosła po zeszłotygodniowej akcji cenowej, nadal pozostaje poniżej 50 marek i nadal handluje w historycznie niskim przedziale“.

Kwitnący SOPR i Organic Adoption?

O ile w przeszłości omawialiśmy BTC SOPR, o tyle sygnał kupna wskazany w tej metryce na łańcuchu był w szczytowym momencie w czasie prasy, w ciągu ostatnich 40 dni. W obliczu niepewności na rynku, która doprowadziła do wyborów w USA, wyraźny sygnał kupna jest nadal proaktywny, co może sugerować, że długoterminowe skutki wyborów będą dla Bitcoina minimalne.

Wreszcie, inny ważny sygnał kupna zaobserwowany ostatnio został podkreślony przez Willy’ego Woo, analityka Crypto, i rzecznika Bitcoin.

Woo zasugerował, że tempo przyjmowania Bitcoinów wskazuje na ogromny napływ unikalnych użytkowników na łańcuchu, który ujawnił się przed ogłoszeniem PayPal. Należy jednak zauważyć, że rozmieszczenie skarbca Square o wartości 50 milionów dolarów miało miejsce 3 dni przed tym napływem, co ponownie otwiera argument o pozytywnym efekcie falowania.

Niezależnie od tego, te kluczowe sygnały kupna dla Bitcoin rozwinęły się pośród obaw przed inflacją, zabezpieczeń przed wyborami i narracji, że organizacje przenosiły część swojego kapitału do tradycyjnej klasy aktywów.

Podczas gdy wyniki wyborów z pewnością nieco zaburzą sytuację na rynku, fundamentem długoterminowego trendu byczego jest umacnianie się z dnia na dzień.